Aprila smo se z učenci spoznali s proizvodnjo tetrapaka in zakaj je pomembno, da ločujemo smeti. Učenci 1. razreda so veliko že vedeli, veliko pa so tudi spoznali na novo. Zelo jim je bilo zanimivo slišati, da na vzhodu s predelavo tetrapaka dobijo tako nove zvezke in knjige, kot čolne in strehe iz aluminija.
Iz tetrapakov mleka smo izdelali kravo, ter si pogledali od kod pride mleko, na kakšen način se lahko krave molze in kaj vse lahko iz mleka pridobimo.
Bilo je zelo zanimivo in poučno.
Nina Bernard




