Učenci 2. razredov smo smo obiskali eno najpomembnejših kulturnih ustanov pri nas – Narodno galerijo. Na obisk smo se pripravili s pravljico Gal v galeriji. Škrata smo tudi iskali po razstavnih prostorih, a se je uspešno skrival.
Smo pa videli in se naučili veliko. Z zanimanjem smo poslušali zgodbo o tem, kako je vitez Jurij ubil zmaja. Spoznali smo pojme freska, avtoportret in skica. Opazovali smo igro svetlobe in senc na znameniti Kofetarici. Slike pa smo iskali in opazovali tudi s pomočjo drugih čutov in asociacij. Vseh slik si nismo uspeli ogledati, a je dopoldan v galeriji postal vabilo, da na ogled najznamenitejših slik slovenskih slikarjev peljemo še svoje starše.
Učenci 2. razredov




