Danes je na naši šoli zadišalo po poletju, prijateljstvu in glasbi. V večnamenskem prostoru šole smo gostili že tretji letni koncert otroških pevskih zborov. Večer z naslovom Jakci pojejo, plešejo in igrajo je bil pravi praznik ustvarjalnosti, prežet z glasbo, plesom in toplino.
Mladi pevci iz prvega razreda so pod vodstvom Ize Javornik navdušili s pesmima Preljuba mi soseda in Sovica Oka. Sledila je deklamacija Mali potepuh, ki je s svojo pripovednostjo čudovito dopolnila glasbeni program.
Zbor OPZ Jakci (1.–4. razred) nas je s pesmima Prisluhni školjki in Tihei maori ora popeljal v daljne kraje in obudil občutek povezanosti. Program je popestrila tudi zabavna plesna točka učenk iz 6. razreda.
Zbor OPZ Jakci s Hrušice je najprej nastopil s prvošolci in pesmijo Jagode vabijo, nato pa s celotno zasedbo (1.–4. razred) zapel pesmi Muñeca vestida de azul, Lipa zelenela je in Sladkosned, ki so pričarale razigranost, poezijo in čokoladno sladkost.
Občinstvo je razveselil tudi nastop Valentina, ki je zaigral na čelo. Vsi zbori skupaj so zapeli pesem Ostani, ki je povezala vse prisotne v čustvenem in srčnem zaključku. Na koncu pa se je še posebej izkazal mladinski pevski zbor pod vodstvom Vanje Suhadolnik, ki je zapel dve pesmi. Po njihovem nastopu je v vseh nas odmevalo We are the world.
Prireditev je imela tudi dobrodelno noto – zbirali smo prostovoljne prispevke za šolski sklad. Z zbranimi sredstvi bomo v prihodnjem šolskem letu organizirali pevski vikend in našim pevcem omogočili enotna oblačila za nastope.
Iskrena hvala vsem nastopajočim, mentorjem, staršem in obiskovalcem. Vaša prisotnost in aplavz so otrokom največja spodbuda. Se vidimo naslednje leto – z novo pesmijo v srcu!


























