V okviru tehniškega dne smo se prvošolci podali na poseben ogled v Cukrarno, kjer smo raziskovali svetlobo, njene odseve in sence – vse to pod naslovom Igra s svetlobo.
Na začetku smo si ogledali razstavo umetnika Davida Maljkovića. Njegovo delo smo najprej opazovali, nato pa na njegovo sliko na repliki dodajali, kar se nam je zdelo, da manjka – vsak po svoje, s svojo domišljijo. Tako smo se za hip postavili v vlogo umetnika in soustvarjalca.
Sledil je ogled zanimivega mobila umetnice Dorit Margreiter, ki je sestavljen iz ogledal. Odbijanje svetlobe in nastajajoče sence so nas navdušile – te sence so plesale po prostoru in jih je bilo prav težko ujeti na podlago. A mi smo vztrajno poskušali!
V zadnjem delu smo se udeležili ustvarjalnih in raziskovalnih delavnic, kjer smo se skozi igro spoznavali z osnovnimi in komplementarnimi barvami, s svetlobo, sencami in odboji.
Izdelali smo:
- očala z rdečim filtrom, s katerimi smo lahko prebrali skrita sporočila,
- z grafoskopom smo risali sence čipk, jih potem naslikali z različnimi barvami in se čudili, kako lahko svetloba postane risarsko orodje,
- ustvarili smo tudi svoje mobilne umetnine,
- in »spekli« pice – opazovali smo, kako se z odboji v ogledalih iz ene četrtine pice prikaže cela.
Dan je bil poln navdušenja, radovednosti in ustvarjalnosti.







