Ob koncu šolskega leta so učenci 3.c za popestritev LUM obiskali Jakopičevo galerijo. Tam so se najprej poučili o nastanku in razvoju fotografije, nato pa so se preizkusili v alternativni fotografski tehniki, ki se imenuje CIANOTIPIJA oz. MODROTISK. Pri cianotipiji fotografija nastane s pomočjo UV SVETLOBE in posebnih kemikalij, ki so jih učenci na delavnici spoznali. Medtem ko so se mokri izdelki sušili, so si ogledali še izredno barvito razstavo afriške fotografinje Aide Muluneh, ki se med drugim dotika problematike oskrbe z vodo na afriški celini.








