Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

Tekmovanje v odbojki na mivki

Naši učenci

V četrtek, 12.6., in v petek 13.6., je potekalo v športnem parku LUDUS v Črnučah šolsko tekmovanje v odbojki na mivki za dečke in deklice. Pri fantih je sodelovalo 10 ekip, pri dekletih pa 20. Na tekmovanju smo sodelovali z eno fantovsko ekipo in dvema dekliškima. Ta igra se precej razlikuje od dvoranske odbojke. Igralcev v igralnem polju je polovico manj (trije) in tudi sam način igre je precej drugačen. Seveda so tudi prisotni moteči zunanji dejavniki kot je sonce, veter in pa seveda mivka. Naši učenci in učenke so prikazali zelo borbeno igro in domov ni nihče odšel brez zmage. Najbolje je šlo puncam iz 7. razreda, katere so se prebile iz skupinskega dela v izločilne boje. V četrtfinalu pa žal malo prekratke za napredovanje.

Pri fantih so nastopili Anže Kocjan, Vito Pavlič Dolgan, Maj Sušnik in Luka Jerančič vsi iz 8.b razreda, pri dekletih pa Mešić Liyana in Makše Catalinya iz 7.a, Aša Matelič in Inaaya Kenjar iz 7.b, Merjema Bečirović 7.c, Demšar Klara in Sara Špoljar Muratović iz 8.a in Iman Bajrektarević iz 8.b.

Čestitke vsem za prikazano igro.