V novo šolsko leto smo zakorakali pogumno, nasmejano in z obilico pozitivne energije. V šolske klopi je 1. septembra sedlo 513 učencev, med njimi pa kar 47 radovednih prvošolcev. Na centralni šoli imamo 22 oddelkov od 1. do 9. razreda, na Podružnični šoli Hrušica 4 oddelke od 1. do 4. razreda.
Posebej smo se veselili prihoda naših najmlajših učencev. Skupaj z njimi smo si ogledali igrivo predstavo Tine Saražin, ki je otrokom na hudomušen način predstavila zgodbo o Marlei – pošasti, ki se na videz zdi strašna, a v resnici sploh ni.
Prvošolci so v predstavi z navdušenjem sodelovali in odkrili, da strah ni nekaj, česar bi se morali bati, temveč priložnost, da postanemo pogumnejši. Po predstavi so se poslovili od svojih staršev ter skupaj z učiteljicami veselo odkorakali v učilnico, kjer so jih pričakala mala prijetna presenečenja.
Vsem učencem želimo, da bi jih v prihajajočem šolskem letu spremljali radovednost, ustvarjalnost in pogum – naj bo to leto polno novih znanj in lepih doživetij.






























