Tivoli, jesenski sonček in polno nadebudne otroške energije – vse to ponavadi spremlja šolska tekmovanja v krosu. Tudi 2. oktobra je bilo tako, ko je bilo v Tivoliju tekmovanje ljubljanskih osnovnih šol v krosu.
Največji ljubljanski park je še zaspano zehal, ko se je 51 učencev OŠ Božidarja Jakca pripeljalo na prizorišče tekmovanja. Po ogrevanju, so najprej tekmovali prvošolci, za njimi prvošolke, pa drugošolci … vse do devetih razredov, ki so sklenili tekmovanje. Vsi tekači in tekačice so se dobro odrezali in odlično opravili s tekmovalno razdaljo. Najbolj so presenetili najmlajši učenci, ki so nam pritekli kar 4 medalje:
Malia Marinko Stipič, 1.c – 3. mesto,
Huseinović Emma, 3.b – 2. mesto,
Mila Cvetek Kolenc, 3.c – 3. mesto in
Timotej Zemljarič, 3.c – 3. mesto.
Atletska in tekaška tekmovanja se počasi umikajo tekmovanjem v športnih igrah. Zadnja tekaška prireditev v tem koledarskem letu bo Ljubljanski maraton 18. 10., na katerem gotovo ne bo manjkal noben tekaški navdušenec z Jakca. Držimo pesti tudi takrat. Dobitnikom medalj in vsem ostalim udeležencem iskreno čestitamo za izvrstne nastope.
učitelji športa





















































