Pretekli konec tedna je bil v Ljubljani tradicionalno športno obarvan, saj je mesto ponovno zadihalo v ritmu Ljubljanskega maratona. Na naši šoli se je zopet izkazalo, da imamo veliko število tekaških navdušencev, tako učencev kot učiteljev. V soboto so se pomerili učenci – kar 76 Jakcev je prišlo na štart. Začeli so 1. in 2. razredi na 500-metrski progi, nadaljevali pa so 3., 4., in 5. razredi na 1000 metrov. Učenci razredne stopnje so tekli netekmovalno, takoj za njimi so se pomerili tudi učenci 6., 7., 8. in 9. razreda na 1500 metrov dolgi dirki. Najbližje odličju je bila Maša Jerančič iz 9.b, saj je v kategoriji ljubljanskih devetošolk pritekla na 5. mesto.
Pravih rezultatskih ciljev in pričakovanj niti nismo imeli, saj je konkurenca izredno močna, tekma pa zelo nepredvidljiva. Glavni cilj Ljubljanskega maratona ni zgolj tekma za medalje, ampak je predvsem premagovanje lastnih meja in športno druženje ter pripadnost enemu največjih slovenskih športnih dogodkov. V tem duhu smo se športne prireditve v nedeljo udeležili tudi učitelji – 5 nas je nastopilo na 10-kilometrski razdalji, eno zastopnico smo imeli na polmaratonu, ob progi pa smo našteli tudi nekaj zvestih navijačev.
Vse teke, tako sobotne kot nedeljske, in ves zanimiv spremljevalni program je začinilo prijetno jesensko sonce, kar je pripomoglo k res prijetnemu športnemu vzdušju.
Vsem tekačem iskreno čestitamo.
Učitelji športa

















































