V soboto, 18.10., smo odprli novo sezono Mladega planinca. Pričakalo nas je megleno jutro, ampak k sreči se nismo dali in jo popihali na Primorsko, točneje na Kraški rob. Ker je bil to naš prvi skupni izlet, smo povabili tudi starše, da vidimo »po komu so otroci«😊.
V Kastelcu nas je pričakalo sonce in mahnili smo jo proti Sveti jami (edini primer podzemne cerkve v naravni votlini v Sloveniji) in gradu Socerb, kjer smo si privoščili malico in počitek.
Pot smo nato nadaljevali proti Ospu, ki spada med najstarejše slovenske vasi in si ogledali tudi veličastno naravno plezališče. Osp je bil tudi naš cilj, zato smo se še malo poigrali in okrepčali »Pri Vovku«, nato pa jo mahnili proti Ljubljani. Nasvidenje do prihodnjič.
Nina Bernard








