Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

Tekmovanje v odbojki za starejše dečke

Posodobljeno Naši učenci
Slika iz tekmovanja v odbojki za starejše dečke.

V četrtek, 6. 11. 2025, smo na naši šoli organizirali prvo tekmovanje v odbojki za starejše dečke. Tekmovanja so se udeležili še učenci iz sosednje šole Karla Destovnika Kajuha in OŠ Vide Pregarc.

Pri igri je naenkrat na igrišču 6 igralcev, ki pokrivajo vsak svoj del igrišča. Pri tem imajo razdeljene vloge – sprejemalci, napadalci in podajalec. Ekipa, ki prva pride do 25 točk, osvoji set. Dva osvojena seta pomenita zmago. V igri odbojke so se naši fantje zelo izkazali in obe tekmi dobili z 2:0 v setih. Imeli pa so tudi bučno podporo, katera jim je dala dodaten zagon. Osvojili so prvo mesto v skupini in si s tem zagotovili napredovanje v naslednji krog.

Šolo so zastopali naslednji učenci: Luka Kern in Anže Skubic iz 9. a, Vito Pavlič Dolgan, Maj Sušnik, Anže Kocjan, Luka Jerančič in Jure Bajc iz 9. b ter Maks Čapalija  in Maks Prošek iz 9. c.

OŠ B. JAKCA : OŠ K. D. KAJUH     2:0  (23:11, 25:14)

OŠ V. PREGARC : OŠ K. D. KAJUH      0:2    (22:25, 12:25)

OŠ B. JAKCA: OŠ V. PREGARC     2:0    (25:16, 25:12)

Čestitke vsem za borbeno igro.

Učitelji športa