Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

Tekmovanje v badmintonu

Naši učenci

na drugi strani Pesarske ceste se nahaja badminton dvorana BIT. V njej je ta konec tedna potekalo šolsko tekmovanje za dečke in deklice. V četrtek, 20.11.2025, so nastopili starejši učenci in učenke 8. in 9. razreda, v petek, 21.11.2025, pa mlajši od 5. do 7. razreda. Bili smo zelo uspešni in si okrog vratu nadeli kar 6 medalj. Pri starejših je med kategoriziranimi učenci Anže Skubic iz 9.a osvojil drugo mesto in si s tem zagotovil uvrstitev na finale državnega prvenstva. V dvorani je imel tudi spodbudo in navijače. Nastopili so še Filip Ahčin 8.C, Gašper Hegler in Kiana Marolt Vrbinc 8.A, Arnel Muminović, David Novak in Erenda Klančar Nai 9.C.

Med mlajšimi pa sta Luka Tomić in Ela Breskvar 7.b osvojila prvo mesto in postala ljubljanska prvaka v svojih kategorijah, Kalina Horvat 5.b in Teodor Stanković 5.b sta osvojila tretje mesto, Pija Sedej iz 6.c pa tretje mesto med kategoriziranimi. Mlajše kategorije s tem nivojem zaključijo svoje tekmovanje. Pri mlajših kategorijah pa so šolo zastopali še Gal Bižal in Valentin Čarman 6.a, Jesenovec Tai 6.B, Okorn Nik, Begić Denial 6.C, Babnik Žan, Zafran Bea, Frangež Anamarija in Frangež Katarina 7.A ter Mohar Nai, Breskvar Ela, Makše Neli 7.B.

Vse pohvale vsem nastopajočim za borbeno in pošteno igro ter vzorno zastopanje naše šole.

Učitelji športa