Spoštovani starši!
Pred nami so navadno najbolj prijetni, praznični decembrski dnevi. Srečujemo se z lepimi željami, v veselem razpoloženju in pričakovanju dobrega, tako doma kot v šoli in na delovnem mestu.
Stopimo skupaj in naredimo vse, da bodo prihajajoči dnevi varni (brez poškodb), zdravi in prijazni. Preživimo jih brez pirotehničnih sredstev, alkohola in prazničnemu razpoloženju ne bo prav nič manjkalo!
Odrasli smo odgovorni za spoštovanje predpisov in morebitne posledice neodgovorne uporabe pirotehničnih sredstev. Otroci od 16. leta starosti jih smejo uporabljati le v prisotnosti staršev, in sicer izključno med 26. decembrom in 1. januarjem. Pri tem pa spoštujemo tudi pravice sosedov, otrok, starejših ljudi in živali do mirnega počitka in praznovanja.
Ker se je v petek, 14. 11., v podhodu pod Litijsko cesto že slišal pok petarde, prosimo vse starše, da nas v prizadevanjih po varnem zaključku leta podprete z budno pozornostjo nad tem, kaj otroci kupujejo, posedujejo in prinašajo v šolo.
Posedovanje, preprodaja in uporaba pirotehničnih ali drugih nevarnih sredstev v šoli in njeni okolici je strogo prepovedana. Obravnavali jih bomo kot hujšo kršitev Pravil šolskega reda ter temu ustrezno strogo ukrepali z obveščanjem staršev in s prijavo na policijo.
Skupaj zmoremo res veliko in srčno upamo, da letos ne bomo v kronikah spremljali obvestil o grozljivih poškodbah otrok zaradi uporabe pirotehnike.
S prijaznimi pozdravi,
Elvira Sušec, ravnateljica
