V soboto, 10. 1. 2026, se je v Mariboru pričela atletska sezona 2026. Na mednarodnem atletskem mitingu Poljane Indoor je nastopilo 332 atletov in atletinj iz osmih držav. Med nastopajočimi je bila tudi učenka naše šole Maša Jerančič in se pokazala v sijajni formi. Nastopila je v kategoriji pionirke U16 (do starrosti 16 let). V teku na 60 m je s časom 8.03 sekund osvojila prvo mesto. Prvič pa je nastopila tudi v teku preko ovir na enaki razdalji. Presenetila je sebe kot vse ostale in osvojila 3. mesto s časom 9.40 sekund.
Pregovor pravi, da prve lastovke še ne prinesejo pomladi vendar pa je to odličen začetek v tekmovalno sezono, v kateri želimo Maši še veliko dobrih rezultatov in kakšen osebni rekord.
Učitelji športa


