Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL LJUBLJANE V NAMIZNEM TENISU

Naši učenci

V torek, 10. 3. 2026 je bilo v namiznoteniški dvorani na Kodeljevem prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v namiznem tenisu. Po oceni organizatorja, udeležba že vrsto let ni bila tako številčna, kot je bila tokratna. Učenci so igrali na dva dobljena niza po turnirskem sistemu. To pomeni, da se tekmovalec, ki zmaga dva niza, uvrsti v nadaljnje tekmovanje in se pomeri z zmagovalcem iz druge skupine, poraženec pa izpade iz tekmovanja. 

Z naše šole se je tekmovanja udeležilo dvanajst učencev in ena učenka, nastopili so v treh kategorijah. 4.a: NOEL ILERŠIČ in DAVID JORDAN MARKOVIĆ, OMAR ČAUŠEVIĆ, 5.A: BOR BABIČ, 5.B: LARS GORNIK in KALINA HORVAT, 6.C: NIK OKORN in GAL BIŽAL, 8.B: LIAM MOHAR, ADEL MEHIĆ, KLEMEN BAH in SAMUEL MAVRIČ ter 8.C: ALEKSANDAR STANKOVIĆ.

Ekipo so sestavljali bolj ali manj namiznoteniški navdušenci. Nihče tega športa ne trenira ali redno igra, zato resnih tekmovalnih ciljev nismo imeli. Pri mlajših dečkih so se v drugi krog uvrstili Noel Ileršič in David Jordan Marković, pri starejših dečkih pa je razlika v kvaliteti tekmovalcev bolj opazna, zato se naši niso uspeli prebiti iz uvodne skupine. Kljub temu so pokazali izredno požrtvovalno igro.

Vsem nastopajočim Jakcem iskreno čestitamo,

učitelji športa