V četrtek, 27. marca 2026, je potekala izjemno uspešna Izmenjevalnica oblačil za učence od 1. do 5. razreda. Učenci so z velikim navdušenjem prinesli številna oblačila in modne dodatke ter med seboj uspešno izmenjali večino prinesenih stvari.
Zakaj izmenjevalnica?
– zmanjšujemo tekstilne odpadke,
– podaljšujemo življenjsko dobo oblačil,
– dokazujemo, da je moda lahko trajnostna, zabavna in prijazna do planeta.
Preostala oblačila bomo podarili dobrodelnim organizacijam ter tako poskrbeli, da bodo našla nove lastnike.





Učiteljici Maruša Zamuda in Monika Gracar Bajda
