V četrtek, 9. 4. je bil v Tivoliju spomladanski kros za ljubljanske osnovne šole. Na krosu je nastopilo 50 naših najhitrejših in najpogumnejših učenk in učencev od 1. do 9. razreda. Edino osmošolci so bili odsotni s tekmovanja, saj pridobivajo znanja prve pomoči na taboru v Tolminu.
Za spomladanski kros je značilno, da udeležence pogosto nagradi s prelepo prebujajočo se naravo in prijetnimi pomladnimi sončnimi žarki in tudi tokrat je bilo vse to idealno. Vendar si letošnjega krosa kljub temu ne bomo zapomnili po tem, temveč po izjemno dobrih tekaških nastopih naših učencev in kopici medalj, ki so jih osvojili. Kar osem medalj je dosežek, ki ga niti učitelji z najdaljšim stažem na OŠ Božidarja Jakca ne pomnimo. Medalje so se kar vrstile:
- David Sekulić, 1.c – bronasta medalja
- Kiara Gaber, 2.b – srebrna medalja
- Timotej Zemljarič, 3.c – srebrna medalja
- Emma Huseinović, 3.b – srebrna medalja
- Mila Cvetek Kolenc, 3.c – bronasta medalja
- Watson Arakiza King, 5.c – srebrna medalja
- Maša Jerančič, 9.c – bronasta medalja
- Damjan Mačkić, 9.b – bronasta medalja
Iskrene čestitke dobitnikom priznanj, ne pozabimo pa, da se je kar nekaj učencev uvrstilo tudi na mesta neposredno za stopničkami. Spomladanski kros že vsa leta predstavlja otvoritev drugega dela tekaške in atletske sezone šolskih športnih tekmovanj in s takimi čudovitimi tekaškimi rezultati, jih že z največjim veseljem pričakujemo.
Iskrene čestitke vsem tekačem!
učitelji športa































