Tretji dan tabora smo po zajtrku začeli aktivno in se vsi trije razredi odpravili na pohod na Kozlov rob. Med potjo smo poleg uživanja v naravi spoznavali tudi gozd in njegovo delovanje. Izvedeli smo, kako lubadarji napadajo oslabljena drevesa in lahko povzročijo propadanje gozdov, ter kako jih gozdarji nadzorujejo z nastavljanjem pasti in posebnimi vabami.
Na vrhu smo si ogledali ostanke srednjeveškega gradu grofa Coroninija in uživali v čudovitem razgledu na Tolminsko kotlino. Posebno doživetje je bil tudi vstop v pravo kaverno, podobno tisti, ki smo jo v torek videli v Kobariškem muzeju. Ob poti smo videli še drevo, ki je preživelo francosko revolucijo in obe svetovni vojni.
Po vrnitvi v CŠOD Soča in kosilu je sledil preizkus znanja iz prve pomoči, kjer smo pokazali, kaj smo se naučili v preteklih dneh, in se dobro odrezali.
Večer smo preživeli v druženju ob glasbi skupaj z učenci druge šole, ki so prav tako bivali na taboru.



























