Učenci 4. razreda so v sredo, 8. 4. 2026, obiskali Slovenski etnografski muzej, kjer so se udeležili vodenega ogleda stalne razstave Med naravo in kulturo. Pred ogledom smo se najprej okrepčali, nato pa z radovednostjo vstopili v svet dediščine.
Razstava je učence popeljala skozi različna področja vsakdanjega življenja nekoč. Z zanimanjem so spremljali razvoj igrač skozi čas, spoznavali bogastvo ljudskih običajev (še posebej pust in značilne maske) ter prisluhnili predstavitvi ljudskih glasbil. Posebno navdušenje pa je požel kar 7-metrski deblak oziroma drevak. Čupa Marija. 😊
Ogled so dopolnjevali še prikazi starih oblačil, pohištva za pripravo hrane in različnih zibelk, ki pričajo o načinu življenja v preteklosti. Učenci so bili ves čas aktivni – z zanimanjem so opazovali, zastavljali vprašanja ter sodelovali v pogovoru.
Obisk muzeja je bil dragocena učna izkušnja, ki je učencem na živ in razumljiv način približala pomen kulturne dediščine ter povezanost človeka z naravo in okoljem.







