Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL LJUBLJANE V ORODNI GIMNASTIKI

Naši učenci

Zadnjega dne pred prvomajskimi počitnicami, to je 24. aprila 2026, je bilo v gimnastičnem centru na Viču ljubljansko prvenstvo osnovnih šol v športni oz. orodni gimnastiki. Na tovrstnih tekmovanjih se telovadci pomerijo v obveznih sestavah na parterju, preskoku koze, bradlji in drogu, telovadke pa na parterju, preskoku koze, dvovišinski bradlji in nizki gredi. Vse sestave na orodjih ocenjujejo sodniki, ki glede na pravilnost in estetiko vsakemu tekmovalcu dodelijo ustrezno število točk. Zmaga tekmovalec z najvišjim seštevkom točk na vseh štirih orodjih.

Na naši šoli je bilo kar nekaj kandidatov in kandidatk, ki so pridno trenirali in se za to tekmovanje zavzeto pripravljali, vendar se jih je zaradi zdravstvenih težav in drugih neodložljivih obveznosti prvenstva udeležilo le približno polovica. To so Lili Vrčko, Aleksandra Đurović in Jovana Ilić vse iz 6.c ter Liam Mohar in Lana Marinčič iz 8.b. Najvišje se je uvrstil Liam, ki je suvereno osvojil zlato medaljo med strejšimi dečki. Tudi tekmovalke so sestave izvedle zelo solidno. Za marsikatero od njih je bilo to prvo gimnastično tekmovanje in rezultatom niso posvečale posebnih ciljev.

Liamu in dekletom iskrene čestitke.

Učitelji športa