Osnovna šolaBožidarja Jakca

Novice

Tek trojk

Naši učenci

Tek trojk je ekipna tekaška prireditev, v okviru pohoda ob žici, ki obeležuje osvoboditev Ljubljane med 2. svetovno vojno. Ekipe treh tekačev skupaj štartajo, skupaj tečejo in skupaj pritečejo v cilj, vmes pa se medsebojno spodbujajo in si z dobro voljo krajšajo naporne kilometre, ki jih še čakajo. Peščica ekip vzame prireditev kot resno tekmovanje, velika večina pa se drži slogana “važno je sodelovati”. Med slednjimi je tudi naša šola, ki je imela 4 trojke učencev in 2 trojki učiteljev na trikilometrski “šolski” progi. Našo šolo so zastopali Lucija Mrak, Ema Bricelj Štoka, Žana Salkić, Iman Bajrektarević, Sara Špoljar Muratović, Tia Kastelic, Jure Bajc, Luka Jerančič, Liyana Mešić, Melina Nuhanović in Nia Kovačič med učenci ter Anja Kos, Dajana Trifunović, Maja Jug, Rebeka Ujčič, Primož Pintarič in Andrej Zrimšek med učitelji. Na “nešolskih razdaljah” smo ob prihodu opazili tudi učiteljico Manco Mohar, ki je pretekla 12 in pol kilometrsko progo, prav tako pa tudi učenko Ašo Matelič, ki je s staršema pretekla enako razdaljo, najbrž pa smo koga tudi spregledali. V cilj, kjer je bilo poskrbljeno za okrepčilo, so naše trojke pritekle v glavnini, njihovi člani pa zelo zadovoljni z doseženimi rezultati. Vse skupaj je polepšalo tudi prijetno majsko sonce in pester spremljevalni program, kar je okrepilo praznično vzdušje v Ljubljani.

Vsem udeležencem iskrene čestitke.

Učitelji športa