Ta teden smo z učenci 1. razreda skupaj ustvarili eko vrtiček. Najprej smo se pogovarjali in spoznavali, kaj rastline potrebujejo za rast. Ugotovili smo, da potrebujejo zemljo, vodo, sonce in zrak. Nato smo skupaj pripravili visoko gredo, kjer smo zemljo zrahljali, ji dodali kompost in jo pripravili za sajenje.
Opazili smo, da ima naš vrtiček že nekaj stalnih prebivalcev (deževnikov) zato smo si jih pobliže ogledali.
Skupaj smo sejali in sadili različne rastline. Zaenkrat smo posejali korenje, kumare in ognjič, posadili pa smo tudi paradižnik. Rastline bomo sedaj skrbno opazovali, jih redno zalivali in vsak dan preverili, če so že kaj zrastle.
V zeliščnem vrtu smo spoznavali tudi različna zelišča. Čudovito so dišali origano, timijan in citronska melisa, okušali pa smo tudi drobnjak in meto.
Pri delu v eko vrtičku smo se veliko naučili, obenem pa smo uživali v naravi in skupnem delu.
Meta Gregorič, Irena Koudela in Anja Klančar









