Učenci tretjih razredov smo imeli v sredo, 12. 5., kulturni dan. Načrtovali smo ogled gledališke predstave Obisk v Lutkovnem gledališču v Ljubljani. Ker pa se je začela šele ob 11. uri, smo se učiteljice odločile in načrtovale naloge, ki so nas popeljale na učni sprehod po glavnem mestu vse do našega cilja, odra pod zvezdami.
Opremili smo se s kompasi in učnimi listi. S pomočjo znanja o orientaciji in uporabo kompasa so učenci na poti poiskali nekaj ustanov in se o njih naučili kaj zanimivega. Ustavili smo se pri parlamentu, stavbi Opere in baleta, pred Slovensko filharmonijo in Univerzo v Ljubljani, kjer smo se na kratko podružili z Božidarjem Jakcem, postali smo pred Mestno hišo in nato še pred Lutkovnim gledališčem. Potem pa se nam je že mudilo na predstavo.
Učenci so se v šolo vrnili polni lepih vtisov. Spoznali so, da naše mesto ob vsakem obisku odkriva nove zanimivosti. A se moraš vanj podati z odprtimi očmi in iskrico radovednosti. Ravno tako smo bili prav vsi navdušeni nad predstavo. Še dolgo smo se pogovarjali o njej in detajlih, ki so nam ostali v spominu.
Nadja Korelc























