Albert Einstein je nekoč dejal “Najpomembneje je, da nikoli ne nehate spraševati. Radovednost obstaja z razlogom.”.
In naši tretješolci so na tehniškem dnevu Planetarij veliko spraševali, se čudili ter povezovali informacije in spoznanja v cela vesolja novih znanj.
Dopoldan je bil namenjen učenju o vesolju. V balonu smo se s pomočjo projekcije učili o našem osončju in galaksiji. Ponovili smo, kar že znamo o menjavanju letnih časov, gibanju zemlje in drugih vesoljskih objektov ter luninih menah. Potem smo v učilnici na praktičnih primerih spoznavali, kakšno okolje je vesolje in zakaj za preživetje izven atmosfere potrebujemo skafander. Navdušil nas je poskus s tekočim dušikom, ki je v hipu zamrznil vrtnico in kos banane spremenil v kladivo s katerim smo zabili žebelj v kos lesa. Potem smo izdelali svoje rakete, kjer smo se povezali med razredi in sodelovali kot astronavti na vesoljskih misijah. Za zaključek pa smo svoje rakete tudi preizkusili. Na naše navdušenje so letele visoko in daleč.
Dan je bil navdihujoč in je prinesel učencem veliko veselja in znanj. Želimo si, da bi iskrice radovednosti še dolgo svetile v naših očeh.
Zapisala Nadja Korelc
































